Michalici

Pielgrzymka na Słowację - zapisy

02-07-2023

facebook twitter
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w jednodniowej pielgrzymce pięknym malowniczym Polsko-Słowackim pograniczem

Pielgrzymka odbędzie się 12 lipca 2023

Plan Pielgrzymki:

Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Około godz. 7.40 wyjazd. Przejazd do Bardejowa bajkowego miasteczka. Spacer wewnątrz w obrębie murów miejskich: Zwiedzanie Starego Miasta – spacer po rynku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kościół Św. Egida (Idziego) – XIV-wieczny gotycki kościół z jedenastoma ołtarzami gotyckimi autorstwa między innymi Mistrza Pawła z Lewoczy – artysty na miarę Vita Stwosza! Następnie przejazd do Hervatova gdzie nawiedzimy Kościół św. Franciszka z Asyżu. Najstarszy i najlepiej utrzymany drewniany kościół na Słowacji, pochodzący z XVI w. Do najcenniejszych części jego wnętrza należą gotyckie obrazy tablicowe oraz malowidła ścienne z roku 1655 i 1805. Obecnie znajduje się on na liście Światowego Dziedzictwa Unesco. Następnie przejazd do Muszyny gdzie zwiedzimy Ogrody Biblijne. Muszyńskie Ogrody Biblijne są miejscem szczególnego spotkania Boga z człowiekiem i człowieka z Bogiem w Jego Słowie, obrazach biblijnych i biblijnej roślinności. Przerwa na obiad. Następnie przejazd do Krynicy spacer po uzdrowisku w czasie którego zobaczymy m. in. deptak, pijalnię wód oraz wjedziemy kolejką na górę parkową skąd roztacza się piękna panorama miasta i okolicy oraz nawiedzimy Leśne Sanktuarium Matki Bożej Królowej Zdrojów Krynickich, szczególnie upodobane przez osoby chore. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych (ok. 21.30). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena pielgrzymki: 220 zł/os

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Opiekę pilota/przewodnika
  • Opłaty drogowe i parkingowe
  • Obiad
  • Bilety wstępu oraz datki w Kościołach (Kościół Hervatov, Bazylika ŚW. Idziego, kolejka na górę Parkową, Ogrody Biblijne)
  • Turystyczny fundusz pomocowy
  • Podatek VAT.

Planowany termin: 12.07.2023 r.

Minimalna ilość uczestników – 35 osób

Uwaga: W przypadku znacznej zmiany cen walut, ceny paliwa w kraju i za granicą oraz innych znacznych podwyżek nie przewidzianych w chwili sporządzania kalkulacji, biuro zastrzega sobie możliwość zmiany ceny pielgrzymki.