Michalici

Pielgrzymka: Koszyce - Sarospatak

29-09-2023

facebook twitter
Zapraszamy na wyjazd 7 października

Początek jesieni to wspaniała okazja aby zwiedzić ciekawe miejsca

Wyjazd w godzinach porannych (ok. 07.40) przejazd do Koszyc. Jest to drugie co do wielkości miasto Słowacji szczycące się największą i najpiękniejszą starówką Słowacji z 460 zabytkowymi obiektami – kamienice mieszczańskie, Teatr Miejski, ratusz, Dom Żupy oraz wiele innych. Najcenniejszą ozdobą miasta stojącą na wrzecionowatym rynku jest katedra św. Elżbiety. Jest to największa katolicka budowla na Słowacji, wzniesiona w 1380 roku. W jej wnętrzach na uwagę zasługuje wspaniały gotycki ołtarz, unikatowe kręcone schody a także grobowiec Jerzego Rakoczego – zwiedzanie wnętrz. Następnie spacer po urokliwej starówce Obiad. Wejście do Uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego w którym hoduje się ponad 4000 rodzajów roślin, w tym 1200 kaktusów (największy zbiór w Czechach i na Słowacji). Zwiedzanie szklarni, w których panują tropikalne temperatury i gdzie można się poczuć jak w dżungli oraz rozległy areał zewnętrzny. Z pewnością najbardziej interesujące są wystawy tematyczne: magicznych orchidei, tropikalnych motyli, kaktusów, mięsożernych roślin lub popularnych drzewek bonsai. Spacer w ogrodzie indywidualnie.

Następnie przejazd do Sarospatak (Węgry) – podejście pod zamek Rakoczych - najcenniejszy zabytek późnorenesansowy na Węgrzech; w XVII w. był siedzibą Franciszka Rakoczego II – bohatera narodowego, walczacego z Habsburgami o wolność Węgrów. Wejście na dziedziniec.

Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych (ok. 22.00). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena wycieczki: 315 zł/os przy min. 30 osobach płatnych
290 zł/os przy min. 35 osobach płatnych

Cena obejmuje:

  • transport autokarem
  • ubezpieczenie NNW oraz KL
  • opiekę pilota-przewodnika,
  • opłaty drogowe I parkingowe,
  • bilety wstepu: Katedra Św. Elżbiety, Ogród Botaniczny
  • obowiązkową opłatę na fundusz turystyczny I pomocowy (20 zł/os)
  • podatek Vat

Planowany termin – 7 października 2023 r.

Informacje oraz zapisy: Ks. Paweł Raś - 723039975,
lub
BPT ARKA Krosno, info@biuroarka.pl, 134324499

Uwaga: W przypadku znacznej zmiany cen walut, ceny paliwa w kraju i za granicą oraz innych znacznych podwyżek nie przewidzianych w chwili sporządzania kalkulacji, biuro zastrzega sobie możliwość zmiany ceny wycieczki.