Michalici

Opłatek Ministrancki

21-12-2019

facebook twitter
Sobotni wieczór z Jezusem zaliczamy do udanych

W sobotę,  21 grudnia br. po wieczornej Mszy św. salka parafialna wypełniła się po brzegi, gromadząc blisko 30 osób. Spotkanie poprowadził ks. Piotr Sękowski, opiekun  Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Powitanie, modlitwa, życzenia, wspólne dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd to nieodzowne elementy takiego spotkania.

Wspominaliśmy oraz podsumowaliśmy to wszystko co wydarzyło w trwającym roku, m.in., spotkania integracyjne, uroczyste asysty, czy ustanowienie nowych kandydatów, ministrantów i lektorów. Spotkaniu towarzyszyła radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera. Wszyscy uczestnicy spotkania czuli się jak prawdziwa wspólnota, zjednoczona także i w miłym spędzeniu wolnego czasu w sobotni wieczór. Spotkanie niewątpliwie było wyrazem bożonarodzeniowej radości oraz służyło integracji i pogłębianiu wzajemnych więzi.                        

W nadchodzącym roku 2020 życzymy sobie, aby wspólnota  Liturgicznej  Służby Ołtarza nadal się powiększała, ale przede wszystkim chcemy, aby wszyscy ministranci i lektorzy przez swoją posługę przy ołtarzu uświęcali się i zbliżali się do Chrystusa.

 

Bożena Skrzypczyk