Michalici

Komunikat Rady Dzielnicy [Aktualizacja]

05-03-2022

facebook twitter
Pomoc dla uchodźców

[Aktualizacja z 27 marca 2022]

Z faktu zauważonego spadku zainteresowania akcją, podjęliśmy decyzję o jej zakończeniu. Zdeponowane dary zostaną rozdysponowane do Potrzebujących. Podsumowując pragniemy wyrazić ogromne podziękowanie Wam Mieszkańców Naszego Miasta jak również Wszystkim, Ludziom Dobrej Woli za czynne włączenie się do pomocy Tym, którzy tej pomocy potrzebowali. Jesteśmy również przekonani, ze to nie ostatnia nasza wspólna podjęta inicjatywa. Wspierajcie nasze poczynania. O szczegółach podejmowanych działań przeczytać niezmiennie można na stronie Rady Dzielnicy  "Krosno - Krościenko Niżne"  lub stronie Urzędu Miasta Krosna.

[Aktualizacja z 20 marca 2022]

Pragną wyrazić ogromne podziękowanie za dotychczasowe wsparcie akcji zbiórki darów dla Uchodźców z Ukrainy. Wszystkie zostały rozdysponowane w odpowiednie miejsce i zapewne trafiły bądź trafią do Potrzebujących. Wprawdzie w tym tygodniu ilość przekazanych sztuk i rodzajów upominków była znacznie mniejsza jednak i te okazały się bardzo potrzebne. Analizując bieżącą sytuacje i widząc, że pomoc nadal jest przydatna postanowiliśmy wspólnie kontynuować nasze działania choć w zmienionej nieco formule. Zebrane dary będziemy się starali przekazywać konkretnie, wyszukanym przez nas Potrzebujących - tak Uchodźców jak i Ich Gospodarzom. Dlatego prosimy WAS Mieszkańców Naszego Miasta jak również Wszystkich Ludzi Dobrej Woli o dostarczanie informacji o Takowych Potrzebujących oraz niezbędnych darów. Niezmiennie najpotrzebniejsze rzeczy wskazywane na bieżąco w komunikatach medialnych prosimy dostarczać do siedziby Dzielnicowego Domu Ludowego "Puchatek" przy ulicy Chopina 8. Można to zrobić w dniach dyżurów czyli:

 • wtorek w godz. od 17:00 do 19:00
 • piątek w godz. od 17:00 do 19:00

W przypadku przemyślanej potrzeby do dyspozycji kontakty do Koordynatorów wskazane w dostępnych komunikatach. O szczegółach podejmowanych działań przeczytać również można na:

 • Facebook-u Rady Dzielnicy  "Krosno - Krościenko Niżne dzielnica miasta Krosna"
 • na stronie Urzędu Miasta Krosna zakładka Samorząd/Dzielnice i Osiedla/Dzielnica…

[Aktualizacja z 13 marca 2022]

Widząc ogromny Państwa odzew - Społeczności Miasta Krosna i Ludzi Dobrej Woli, dostarczających niezbędnych darów postanowiliśmy kontynuować w najbliższych dniach realizowaną akcję aż do odwołania. Tak jak dotychczas najpotrzebniejsze rzeczy wskazywane na bieżąco w komunikatach medialnych prosimy dostarczać do siedziby Dzielnicowego Domu Ludowego "Puchatek" przy ulicy Chopina 8. Można to zrobić w dniach dyżurów czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00.
W przypadku przemyślanej potrzeby do dyspozycji kontakty do Koordynatorów wskazane w dostępnych komunikatach. Tak jak to miało miejsce w dotychczas zebrane dary przekazanego zostaną do siedziby ogólnomiejskiej zbiórki w Naszym Mieście bądź dostarczone w miejsce największego zapotrzebowania.
O szczegółach podejmowanych działań przeczytać również można na:

 • Facebook-u Rady Dzielnicy  "Krosno - Krościenko Niżne dzielnica miasta Krosna"
 • lub stronie Urzędu Miasta Krosna zakładka Samorząd/Dzielnice i Osiedla/Dzielnica…

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w podjęcie działań na rzecz potrzebujących.
Zarząd i Rady Dzielnicy Krościenko Niżne wraz z Zarządem Klubu Seniora "Puchatek"


Połączone siły Naszych Dzielnic i Osiedli: 

 • Dzielnicy Krościenko Niżne 
 • Osiedla Ks. Bronisława Markiewicza 
 • Dzielnicy Śródmieście 
 • Dzielnicy Zawodzie

w związku z ostatnimi wydarzeniami za Naszą wschodnia granicą, postanowiły czynnie włączyć się w organizację wszelakiej pomocy dla Uchodźców, głównie Obywateli Ukrainy koordynowanej przez Władze i Instytucje Naszego Miasta. Każdy Mieszkaniec wymienionych Dzielnic i Osiedli lub Każdy chcący pomóc może dostarczyć i przekazać najpotrzebniejsze dary, upominki na bieżąco wskazywane w komunikatach medialnych do siedziby Dzielnicowego Domu Ludowego "Puchatek" przy ulicy Chopina 8. Można to zrobić w dniach dyżurów czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00.

W przypadku potrzeby uruchomione zostaną dodatkowe dni bądź godziny dyżurów.

Zebrane dary przekazanego zostaną do siedziby ogólnomiejskiej zbiórki w Naszym Mieście bądź dostarczone w miejsce największego zapotrzebowania.

W przypadku przemyślanej potrzeby do dyspozycji pozostawiamy kontakty do Koordynatorów:

 • Dzielnica Krościenko Niżne – Jerzy Lorenc, tel. 667 770 484
 • Osiedle Ks. Bronisława Markiewicza – Krzysztof Bodnarowski, tel. 606 378 952, Wiesław Sanocki, tel. 661 762 109
 • Dzielnica Śródmieście – Dariusz Deptuch, tel. 787 044 132
 • Dzielnica Zawodzie – Jadwiga Kasprzyk, tel. 609 204 540

O szczegółach podejmowanych działań przeczytać również można na Facebook-u Rady Dzielnicy  "Krosno - Krościenko Niżne dzielnica miasta Krosna" lub stronie Urzędu Miasta Krosna zakładka Samorząd/Dzielnice i Osiedla/Dzielnica…

„Razem możemy więcej”

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w podjęciu działań na rzecz potrzebujących.
Zarząd i Rady Dzielnicy Krościenko Niżne wraz z Zarządem Klubu Seniora "Puchatek"