Michalici

Komunikat dla rodziców i dzieci

24-04-2020

facebook twitter
Ks. Proboszcz o terminie I Komunii świętej, i Rocznicy I Komunii świętej...

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

 

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice!

Pozdrawiam Was w tym bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie. Rozumiem Wasze zatroskanie o dzieci, także o to, by mogły przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Ja też bardzo chcę, żeby przystąpiły do tego Sakramentu, za którym tęsknią. Wszyscy chcemy, żeby miało to miejsce w bezpiecznym czasie.

O terminie majowym nikt już z nas zapewne nie myśli. Należy się jednak liczyć z tym, że ze względu na sytuację epidemiologiczną, będzie musiała być tym razem zmieniona w parafiach forma przystąpienia dzieci do tego sakramentu. Może być tak, że dzieci będą przystępować do Pierwszej Komunii św. w mniejszych grupach.

Cały ten proces uwarunkowany jest terminem powrotu dzieci do szkół.
Tego nikt z nas nie potrafi dzisiaj powiedzieć, tak jak władze nie mogą określić – co rozumiemy – kiedy skończy się stan epidemii i kiedy będzie można wdrażać kolejne etapy zmniejszania obostrzeń, które przeżywamy. Wydaje się, że może to wszystko potrwać jeszcze dosyć długo.

W zaistniałej sytuacji, kiedy nie ma lekcji w szkole i nie można zorganizować spotkań z dziećmi w kościele przenosimy termin I Komunie Święte na 04 października 2020 r, - klasa III A na godz. 10.00 i klasa III B na godz. 13.00. Natomiast rocznicę I Komunii Świętej przenosimy na 11 października 2020 roku na godz. 10.00.

Jestem dobrej myśli! Pozdrawiam bardzo serdecznie Was i Wasze dzieci.

 

Szczęść Boże!

Wasz proboszcz, pamiętający o Was w modlitwie.

 

Ks. Czesław Knebel CSMA