Michalici

"Ad Gentes"

21-03-2023

facebook twitter
Dziś niedziela „ad Gentes” Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Tegoroczną Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy pod hasłem: „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Dzień ten jest okazją, by wesprzeć modlitewnie i finansowo misje na całym świecie. Z tej racji w naszej parafii gościliśmy księdza z Kamerunu doktora Louisa Mbuyeh który sprawował ofiarę eucharystyczną, oraz wygłosił na każdej Mszy Świętej homilię pięknie posługując się językiem polskim.

Wiernym przybliżył rodzimą diecezję Kumbo utworzoną 18 marca 1982 roku, przez papieża Jana Pawła II, wydzieloną z ówczesnej diecezji Bamenda. Mówił o pracy pierwszych polskich misjonarek. Oraz przekazał wiele ciekawych informacji, opowiadając m.in. o nieustającej wojnie w Kamerunie. Ks. Louis podkreślał swoje przywiązanie do Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła

„Wielu z was nie było ani w Kamerunie, ani w Kumbo, ale praktycznie jesteście tam obecni dzięki misjonarzom z waszego kraju, zwłaszcza dzięki siostrom świętego Michała Archanioła i, miejmy nadzieję, że w przyszłości także dzięki księżom tego samego Zgromadzenia. Uważam się za przyjaciela i współpracownika tej rodziny zakonnej i będziemy ogromnie wdzięczni za przybycie księży w naszej diecezji. Można powiedzieć, że idę naprzód, aby przygotować wam drogę. I tak naprawdę, bracia i siostry, zanim cztery lata temu przyjechałem do Polski, znałem tylko księdza Krzysztofa Poświatę, który odwiedził naszą diecezję wraz z delegacją pod przewodnictwem ówczesnej Matki Generalnej, Natanaeli Berdnaczyk przebywającej obecnie w Poroninie. Ale podczas mojego pobytu tutaj poznałem, zaprzyjaźniłem się i zostałem adoptowany przez wielu ojców michalitów, w tym księży z waszej parafii. Opiekowano się mną jak synem lub bratem. Tak, to było i jest cudowne być tutaj i pośród nich."

Módlmy się w intencji ks. Louisa który w czwartek powróci do swojej ojczyzny.